FAQ

Odpovědi na Vaše nejčastější dotazy. Pokud máte další dotazy, můžete je napsat na email (info@palstorm.cz) nebo přes kontaktní formulář.

O matche:

1. Co je to čaj matcha a jak vzniká?

Čaj matcha pochází z Čajovníku čínského, jako všechny ostatní čaje, ale jeho pěstování vyžaduje speciální péči. Čaj matcha jsou rozemleté celé čajové lisy - nejčerstvější čajové lístky, bez stonků a žilek. Více informací si můžete přečíst v našem článku zde.

2. Odkud je vaše matcha z e-shopu palstorm.cz?

Storm matcha pochází z japonských čajových plantáží.

3. K čemu mi bude pití čaje matcha?

Čaj matcha může mít mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Mnoho z nich bylo již i vědecky potvrzeno. Lze dohledat pomocí Google. Zelený čaj obecně může snižovat např. hladinu cukru v krvi, má vysoký obsah antioxidantů, které dokáží působit proti oxidativnímu stresu a chránit buňky v těle, může mít ,,omlazující" efekt zevnitř i zvenku, může pomáhat čistit tělo, může pomáhat při hubnutí - neboť látky v zeleném čaji mají termoregulační schopnosti. Více informací si musíte zjistit sami. Bohužel se na e-shopu nesmějí pozitivní vlastnosti na zdraví uvádět, aby si někdo nemyslel, že tím může nahradit např. chemická léčiva nebo vyléčit různé závažné nemoci, bez konzultací s lékařem a nebyly informace zavádějící.

4. Kolik čaje matcha mohu za den vypít?

Maximální denní dávka může být 6 - 8 šálku (Po 2 g). Doporučujeme 2 šálky denně (množství na šálek 2 g). Někdy je vhodné začít s nižším množstvím, pokud třeba nepijete ani kávu a jiné nápoje, které obsahují kofein. 

5. Může se matcha pít i studená?

Ano. Variabilita drinků je hodně různorodá. Doporučujeme však vždy rozmíchat ve vodě o 70 stupních, aby se uvolnily všechny prospěšné látky a poté dolít studenou vodou/džusem.

6. Jaká je nejlepší příprava čaje matcha?

Nejlépe čaj připravíte tradičním způsobem a nástroji, které jsou pro přípravu určené. Bambusová metlička zaručí ideální rozmíchání čaje a je k čaji šetrná. Rozmíchání v misce zase přináší i další smyslový prožitek. Záleží na Vás, co od čaje očekáváte. Pokud chcete využívat všechny jeho benefity, doporučujeme ho nekontaktovat s kovem. Tradiční nebo spíše polotradiční příprava, Vám zabere do 5 minut, když to budete chtít udělat rychle. Můžete si přečíst článek, co je potřeba pro přípravu čaje matcha, zde

7. Obsahuje Storm matcha kofein?

Ano, matcha obsahuje kofein, který se ale díky dalším látkám, uvolňuje do těla postupně. Postupné uvolňování kofeinu je přirozenější pro tělo, neboť energie nepřichází náhle, jako tomu je u kávy. Energie z čaje matcha vydrží déle, proto není nutné, vypít mnoho šálků za den.

8. Může se matcha přidávat do pokrmů?

Ano, čaj matcha se může přidávat do libovolných pokrmů. Lze kombinovat s ovocem, do pečených i nepečených dezertů. 

9. Proč se nemá do čaje matcha dávat kovová lžička nebo kovový šlehač?

Kontakt s kovem nemusí být vhodný u teplých nápojů, neboť se může zničit část antioxidantů v nápoji. Nemá to však vliv na energetický efekt.

10. Může se pít matcha i s mlékem?

Ano, čaj matcha lze kombinovat s mlékem. Můžete používat klasické kravské, ale i s rostlinnými je to velmi vhodná kombinace. Oblíbené je kokosové mléko.

11. Mohu pít matchu před sportovním výkonem?

Ano, čaj matcha doporučujeme pít i před sportem, protože dodá energii a nemusíte používat chemické ,,nakopávače". 

12. Jaké benefity mi přinese čaj matcha?

Zkuste pít alespoň 14 dní, 1 šálek denně a uvidíte. 

13. Jaké jsou rozdíly v kvalitě čaje matcha na trhu?

Na trhu existuje mnoho prodejců s čajem matcha. Podívejte se na článek, jaké jsou důležité faktory, které Vám prozradí to, jak je matcha kvalitní. Zde

14. Co je to Storm blue tea?

Rozemletý prášek z rostliny Clitoriea Ternate, který pochází z jihovýchodní Asie. 100% přírodní čaj. Více informací si můžete přečíst zde

O čajích:

15. Odkud pochází vaše sypané zelené čaje?

Všechny naše čaje máme z Japonska. Sypané čaje mají v popisku přesný původ.)

16. Jaká sítka jsou nejvhodnější k louhování čajů?

Nejvhodnější jsou přírodní materiály - keramika, sklo, bambus. Nevhodná jsou plastová a kovová sítka. Kovová sítka mohou dokonce měnit i chuť výsledného čaje.

17. Jak často pít zelený čaj?

Záleží na Vás. Doporučujeme však čaj nepít večer.

18. Mohu kombinovat zelené čaje a matchu?

Ano, kombinovat můžete.

O nákupu:

19. Mohu nakupovat bez registrace?

Ano, na našem e-shopu můžete nakupovat bez registrace.

20. Přinese mi registrace na e-shopu nějaké výhody?

Ano. Po registraci získáte i na první nákup slevu 5%, která Vám zůstane. Registrovaným uživatelům pak posíláme i vzorečky čaje/čajů zdarma. Připravujeme také program pro věrné zákazníky.

21. Doručujete zboží i na dobírku?

Ano, samozřejmě. Máme širokou nabídku přepravních společností i platebních možností.

22. Máte nějaké výdejní místo?

Ano, máme v Plzni Point, kam zboží doručíme za výhodnou cenu.

23. Kde najdu svoji fakturu?

Fakturu zasíláme vždy elektronicky, po obdržení platby. Pokud si přejete zaslat papírovou fakturu, stačí to uvést do poznámky u objednávky.

 

Zpět do obchodu