Akce BALÍKOVNA s doručením na adresu pouze za 30 Kč.

Oblíbené regiony pro pěstování zeleného sypaného čaje v Japonsku

Zelený sypaný čaj patří mezi oblíbené nápoje po celém světě. Japonsko patří mezi země, které jsou známé právě pro kvalitní zelené čaje a pečlivé techniky pěstování. Pro milovníky kvalitního zeleného sypaného čaje jsou v Japonsku některé regiony zvlášť oblíbené. Pokud patříte mezi ně, přečtěte si základní informace, kam se vydat na svou další čajovou cestu.

oblíbené regiony pro pěstování zeleného čaje

Uji 

Jedním z nejznámějších regionů pro pěstování zeleného sypaného čaje v Japonsku je Uji. Tento region se nachází v prefektuře Kjóto a má dlouhou tradici v pěstování čaje. Kvalitní čaj z Uji je známý svou jemnou chuťou a lahodnou vůní.

Kagoshima

Dalším oblíbeným regionem je Kagoshima, který se nachází na jižním cípu japonských ostrovů. Zde se pěstuje čaj s intenzivní chutí a jasně zelenou barvou.

Shizuoka

Dalším zajímavým regionem pro pěstování zeleného sypaného čaje je prefektura Shizuoka. Zde se pěstuje velké množství čaje různých odrůd a kvalit.

Kirishima

Pro milovníky pestřejších chutí je ideální volbou region Kirishima, který se nachází v prefektuře Kagošima a je známý svými unikátními čajovými plantážemi.

Pokud patříte mezi milovníky zeleného sypaného čaje, neváhejte a navštivte jednu z těchto krásných regionů v Japonsku. A pokud si chcete dopřát skvělou kvalitu zeleného sypaného čaje přímo z Japonska, navštivte náš e-shop, kde najdete exkluzivní výběr čajů z regionu Shizuoka. Pořiďte si kousek japonské tradice a dopřejte si lahodnou chuť zeleného sypaného čaje z Japonska právě z našeho e-shopu.

Zpět do obchodu