Akce BALÍKOVNA s doručením na adresu pouze za 30 Kč.

Naše obaly na matchu čaje

Recyklovatelné obaly jsou dnes stále více důležité, protože se stále více lidí začíná zajímat o životní prostředí a snaží se minimalizovat svůj ekologický otisk. Jednou z cest, jak můžeme přispět k ochraně naší planety, je používání recyklovatelných obalů na naše zboží. O čerstvost vašeho čaje i ve větším balení se nemusíte bát. 

Recyklovatelné obaly mají mnoho výhod. Pomáhají minimalizovat odpad a snižují množství nebezpečných látek, které se dostávají do životního prostředí. Kromě toho recyklace obalů pomáhá šetřit přírodní zdroje jako je dřevo, voda či energie, které jsou potřebné k výrobě nových obalů. 

Další výhodou recyklovatelných obalů je, že podniky, které je používají, si budují pozitivní pověst a zákazníci je často preferují před konkurencí. Díky recyklovatelným obalům podniky dokazují, že dbají na životní prostředí a jsou zodpovědné vůči němu.

Čím více lidí začne používat recyklovatelné obaly, tím větší bude pozitivní dopad na životní prostředí. Proto je důležité, abychom si při nakupování zboží vybírali produkty zabalené v recyklovatelných obalech a podporovali tak udržitelné chování firem.

Pokud si kladete otázku, jak přispět ke změnám ve svém spotřebním chování a co můžete udělat pro ochranu životního prostředí. Jednou z cest jak přispět je právě používání recyklovatelných obalů a podpora společností, která se snaží minimalizovat svůj dopad na životní prostředí. Takovým způsobem každý z nás může udělat alespoň malý kousek k ochraně naší planety pro budoucí generace.

Jak to máme na našem e-shopu? storm matcha, storm blue tea kolekce

Na našem e-shopu používáme vybrané recyklovatelné obaly. Všechny naše obaly jsou vyrobené v České republice. Snažíme se přemýšlet o tom, jak naše obaly ještě více vylepšit, aby byly udržitelnější. Vzorky čaje matcha i sypaných zelených čajů v menším množství balíme do papírových sáčků. Na našem e-shopu najdete balení Storm matcha čaje od 30 gramů a výše, obvykle právě v recyklovatelných obalech. Sypané zelené čaje balíme do papírových sáčků, které jsou buď recyklovatelné nebo kompostovatelné.

Výhoda balení po větším množství je ta, že si sami můžete určit, kolik čaje si do nápoje dáte. Všechny sáčky se dají znovu uzavřít i otevřít - mají zipový uzávěr. Čím větší balení si pořídíte, tím méně obalů spotřebujete. Nemusíte se bát ani čerstvosti čaje matcha. Čaj matcha vydrží i ve větším obalu čerstvý a krásně zelený, pokud jej dobře skladujete. Více o skladování čaje si můžete přečíst v jiném článku na našem webu. Článek najdete zde.

Na finální zabalení zboží používáme hnědé papírové krabice, některé jsou použité vícekrát (např. krabice od dodavatelů použijeme znovu). Výplň do krabic dáváme nejčastěji kartonovou. Pokud ve vašem balíku najdete plastové výplně, jedná se vždy o recyklaci materiálu, který jsme obdrželi my třeba od některého dodavatele. Vzorky čaje matcha zasíláme v papírových obálkách s papírovou výplní. U sypaných čajů obálky použít nelze, protože by se čaj mohl rozdrtit. Aktuálně čekáme i na další řešení s obalovým materiálem, který by ještě více mohl pomáhat šetřit přírodu. 

Věříme, že si z naší široké nabídky obsahu balení vybere opravdu každý. Děkujeme a přejeme vám dobrou chuť při vašem šálku čaje.

Zpět do obchodu