Akce BALÍKOVNA s doručením na adresu pouze za 30 Kč.

Jak se dá použít čaj matcha?

Matcha je jemně mletý prášek zeleného čaje, který se stává stále oblíbenějším a to i v kuchyni po celém světě. Jeho intenzivní zelená barva a bohatá chuť ho dělá ideálním ingrediencí do mnoha různých receptů. Pokud se chystáte vyzkoušet matchu ve vaší kuchyni, přečtěte si následující tipy, jak čaj můžete používat.

Nápojematcha využití v kuchyni - nápoje

Možností, jak použít matchu v nápojích, je mnoho. Můžete si připravit tradiční matcha latte, smícháním matchy s horkým mlékem

a trochou medu. Pokud máte rádi smoothie, zkuste přidat lžíci matcha do svého oblíbeného receptu pro extra energii a zdraví.

Matcha se také často přidává do sypaných zelených čajů pro intenzivnější chuť. Namíchat si můžete i alkoholický nápoj do

kterého přidáte matchu. Kombinace s různými džusy nebo sirupy z ovoce také potěší vaše chuťové pohárky. Zkuste třeba matchu

s čerstvou kokosovou vodou nebo s mangem.

 

Pečenímatcha využití v kuchyni - pečení

Matcha může být skvělou přísadou do domácího pečiva. Zkuste přidat trochu matchy do těsta na lívance, muffiny nebo dokonce do palačinek. Prášek matchy může dodat vašim dezertům nejen intenzivně zelenou barvu, ale i zajímavou chuťovou nuanci. Záleží na množství, které při pečení použijete. Pokud chcete pečivo jen obarvit, stačí přidat  trochu prášku. Pro intenzivnější chuť přidejte prášku o trochu víc. Těsto můžete ochutnat, než budete péct a matchu případně přidat. 

 

Dezerty jak se dá použít čaj matcha - dezerty

Matcha se také skvěle hodí do mnoha různých nepečených dezertů. Zkuste si připravit matcha cheesecake, matcha zmrzlinu nebo matcha cukroví z ořechů. Kombinace sladkosti a specifické chuti matchy je skvělá a zajímavá alternativa k ostatním dezertům. Zelenou si můžete udělat třeba i šlehačku.

 

Slaná jídla jak se dá použít čaj matcha slané dezerty

Ano, i ve slaných jídlech můžete použít matchu. Zkuste si připravit matcha omáčku k rybě nebo masu, přidejte ji do marinád nebo dokonce do polévky. Matcha dokáže skvěle obohatit i tradiční recepty a dodat jim nový, nezvyklý zvrat. Nebojte se zkoušet nové věci.

 

Ať už jste začátečníkem nebo zkušeným kuchařem, matcha může být skvělým doplňkem vašich receptů. Vyzkoušejte tedy některé z výše uvedených tipů a nebojte se experimentovat s touto zajímavou ingrediencí. Vaše chuťové buňky vám za to určitě poděkují!

Skvěle zelenou matchu najdete na našem e-shopu.

 

 

Zpět do obchodu