Jak vylepšit prodej čaje matcha na kavárně?

Velmi často mají lidé první kontakt s čajem matcha právě v kavárnách, které většinou mají matchu, jako vedlejší produkt. Na prvním místě je samozřejmě káva, poté špičkové zákusky a další sortiment, jako  třeba domácí limonády. Nedílnou součástí kaváren je i krásný a specifický interiér, kde se bude zákazník cítit dobře. Proč tedy neprodávají i kvalitní matchu, na kterou se zákazník rád vrátí?

nekvalitní matcha_1

Ve výběru té nejlepší kávy si dávají na kavárnách opravdu záležet, bohužel s matchou to tak stále není a i kvůli kavárnám se šíří mezi zákazníky mýtus o tom, že matcha se vlastně ,,nedá pít". V málokteré kavárně se nám stalo, že byla matcha dobrá. V jedné nejmenované kavárně nabízí matchu - horký nápoj, bez mléka za 99 Kč a ta matcha se skutečně nedá pít. Toto si dá zákazník jednou a už se buď niky nevrátí nebo se vrátí, ale objednávku už nezopakuje. Dostáváme se do kruhu, kdy v kavárně nabízejí nedobrou matchu, na kterou se zákazník nevrací a kavárna poté argumentuje tím, že ,,matcha se vlastně moc neprodává“ a třeba nechtějí ani zkusit zařadit kvalitní, protože mají strach, že jim tam bude půl roku ležet. Dává to smysl? Možná i z těchto vět, cítíte sami ten rozdíl. My kavárny schápeme a rádi bychom jim pomohli, aby matcha byla také úspěšná.

kvalitní matcha

ZKUŠENOST

Máme vlastní zkušenost, která potvrzuje, že na kvalitní matchu se zákazník rád vrátí a bude se dobře prodávat. Uvedeme příklad jednoho plzeňského podniku. Dlouho zde nabízeli matcha nápoj, který nebyl moc úspěšný, protože zákazníci si ho nedávali. Na podnik jsme nasadili Storm matchu, doplnili fotografie nápojů a naše matcha se tam velmi slušně prodává. Zákazníci se s chutí vrátí a nápoje si dávají opakovaně! A to je ten úspěch, pochopení toho, proč zákazníci před tím matchu nechtěli a teď se vrací.


Pokud vy sami vlastníte kavárnu nebo rádi do některé chodíte, zkuste dát kvalitní matche šanci a uvidíte, že chuťové buňky budou skákat radostí. Můžete nás podpořit i tak, že nás ve vašem oblíbeném podniku doporučíte. Děkujeme, že s námi šíříte pochutnání!

Zpět do obchodu