Akce BALÍKOVNA s doručením na adresu pouze za 30 Kč.

Zelené čaje jako vhodný doplněk pro sportovce

Určitě každý z vás má minimálně jednu zklušenost s článkem, kde bylo doporučováno, že pití zeleného čaje je prospěšné pro hubnutí a pro nastartování metabolismu. Řada lidí pak netuší, co si pod pojmem metabolismus a jeho nakopnutí, má vůbec představit. Určitá část odborné  populace má pak zase s tímto slovním spojením problém a berou ho jako zavádějící.

Pravda je, že aby se v tom člověk vyznal, musel by načíst mnoho odborných studií a pochopit vůbec vlastní fungování těla. Mechanismy, které se ovlivnit dají, ty které se dají ovlivnit jen do určité míry a pak ty, které zkrátka neovlivníme. V tomto článku se Vám pokusím vysvětlit, jak tento pojem ,,nakopnutého metabolismu", vnímám já a co může být přínosem proto, abyste např. zhubli. Udělala jsem sama na sobě experiment, při kterém byl úbytek váhy radikální, ale samozřejmě v kombinaci s dalšími faktory (pravidelná, pestrá a zdravá strava, dostatek pohybu atd.).

Co obsahují chemické nakopávače?

Většina lidí, když chce redukovat tuk, tak sáhne po nějakých chemických spalovačích/ nakopávačích nebo kombinaci. Chemické nakopávače obsahují vysokou dávku kofeinu (větší, než je doporučenná denní dávka), většinou jsou ještě ke kofeinu naboostované guaranou a extraktem ze zeleného čaje! Další látky jako taurin, alanin, extrakty pepře, karnitin a další látky, které zaručují, že produkt déle vydrží, případně ladiče chuti, barviva gumových medvídků se stříbrem a další chemické ,,nutnosti" atd...

spalovače a nakopávače

 

  L-Theanin vazba

Co obsahuje zelený čaj?

Primárně je zelený čaj přírodní, pokud sáhnete po organické kvalitě, můžete pro sebe udělat to nejlepší. Obsah látek v zeleném čaji si musíte vyhledat sami, neboť se uvádět nesmí a ani se nesmí uvádět to, že by mohl mít nějaké pozitivní účinky na naše zdraví. Proto si tyto informace musíte vyhodnotit sami, na základě vašich vlastních zkušeností. 

Vypíchnu zde tři důležité látky v čaji, které mohou hrát roli při redukci.

Tein, L-Theanin, Katechiny 

Tyto tři (přirozeně se vyskytující) látky mohou  ovlivnit cestu za vysněnou figurou.

 

 

 

Stačí pít zelený čaj?

 NE!

Je to sice elixír mládí a krásy, ale ležením na posteli a nezdravou stravou, vás ani čaj nezachrání.

Pokud chcete pracovat na své postavě a redukovat váhu, měli byste se zaměřit na celkový zdravý životní styl.

DŮLEŽITÉ pro dlouhodobou udržitelnost:

 • zdravá a vyvážená strava, správné rozložení živin - tuky, cukry, bílkoviny, minerály, vitamíny......(je to individuální)
 • vhodný pitný režim - nepřepíjet se, nežíznit, pít převážně čistou vodu, zelené, ovocné a bylinkové čaje, případně přidat čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny
 • omezení kávy, alkoholu, cigaret, junkfood (smažená jídla z fast foodů i doma)
 • pravidelný a dostatečný pohyb :)
 • regenerace, odpočinek, kvalitní spánek
 • psychická pohoda, čas na zábavu
 • pro REDUKCI HMOTNOSTI je NUTNÝ KALORICKÝ DEFICIT Necvičit na vysoké tepové frekvenci
 • klíč ke všemu je vytrvalost, pravidelnost
 • POZOR, neznamená to, vymazat si z jídelníčku VŠECHNY DOBROTY a jíst jen bílkoviny a zeleninu (v horším případě hladovět)...lze se dostat do fáze, kdy si každý den můžete dopřát dobrotu a nic se s vámi nestane. Vyváženost je důležitá a zákazy nemají smysl.
 • striktní diety jsou dlouhodobě neudržitelné, lepší způsob je pomalá, kontrolovaná redukce, kterou si pak prostě přirozeně udržíte, nebudete vést vnitřní boje atd...
 • musíte vydržet minimálně měsíc, abyste mohli říct, zda něco funguje nebo ne...a také skutečně vše poctivě dodržovat, bez toho to nemá smysl
    
 
 
 
storm sencha breeze

 

VŠECHNY TYTO BODY MŮŽETE DOPLNIT popíjením zeleného čaje a tím tak celý proces podpořit. Díky obsaženým látkám v zeleném čaji, může docházet k podpoře při redukci hmotnosti. 

Pití čaje by mělo být pravidelnékaždý den

Každý den stačí 2 šálky zeleného čaje - naše čaje jsou vícenálevové, takže z 5 gramů si uděláte VŽDY dva šálky. Zařadit můžete i matchu, jelikož je to více koncentrovaný čaj, efekt může mít o něco lepší. 

Co může způsobit užívání chemických nakopávačů?

Pravidelné užívání vysokých dávek kofeinu může způsobit řadu zdravotních potíží. Potíže se většinou dostavují až s mnohaletým odstupem, některé mohou přijít při užívání a odeznít, když to člověk přestane brát. Všechno je individuální.

Některé nežádoucí účinky chemických nakopáváčů:

 • nemožnost cvičit bez toho, demotivace
 • vysoký krevní tlak, zvýšené bušení srdce
 • NEŽÁDOUCÍ nabíraní, když chemku vysadíte
 • bolesti hlavy, motání hlavy
 • hormonální problémy (menstruace)
 • zadržování vody v těle
 • časté roztahování a stahování cév v těle
 • problémy s příjmem potravy
 • atd....

 

UPOZORNĚNÍ!
Jedná se o sypané zelené čaje z Japonska, nejde o žádné chemické přidané látky v čaji nebo ,,zázračné" čaje. Zelené čaje obecně obsahují prospěšné látky.
Čaje nedoporučuji pít po 17 hodině, pokud se chystáte ve 22 hodin spát. Samozřejmě i vysoká míra zeleného čaje může pak zase naopak způsobit komplikace, obzvlášť pokud čaje louhujete moc dlouhou dobu a dochází k vyššímu uvolňování tříslovin, které mohou dráždit žaludek. Nedoporučuji čaje louhovat neúměrně dlouhou dobu, ale dodržovat návody na přípravu. Je možné udělat vždy první výplach čaje, kdy nasypete do sítka čaj a propláchnete ho normálně horkou vodou a vylijete a poté normálně zalijete a necháte vylouhovat. Zelené čaje mají vysoký obsah antioxidantů. 

Kdy je ideální čas začít?

PRÁVĚ TEĎ! :)

Zpět do obchodu