Matcha vosí hnízda

Vynikající nepečené vánoční cukroví se Storm matcha čajem, kešu ořechy a Oreo sušenkami. Čaj matcha můžete používat i k barvení pokrmů a to se na Vánoce skvěle hodí. Pojdťe si vykouzlit tyhle krásné zelené stromečky a sněhuláky. Tohle cukroví zaručeně zmizí ze stolu jako první. 

Ingredience:

1 hrnek předem namočených kešu ořechůstorm matcha cukroví

4 pl agávového sirupu

5 pl strouhaného kokosu

4 bílé Oreo sušenky (bez krému)

4 pl rozpuštěného kokosového oleje

2 g Storm matcha čaje

strouhaný kokos na ozdobu

Postup: 

Všechny ingredience, kromě čaje matcha, dáme do mixéru a rozmixujeme. Těsto si můžeme rozdělit na dvě poloviny a do jedné z nich přidáme čaj matcha.

Doporučujeme si matchu nejdříve rozmíchat ve vodě o teplotě 70 stupňů - stačí cca 10-20 ml vody - vznikne kašička a tu pak vmícháme do těsta. 

Těsta si dáme do sáčku a uložíme na pár hodin do ledničky. 

Formu na vosí hnízda vysypeme kokosem, vezmeme si zelené a těsto tvoříme. Do středu hnízda uděláme pomocí vařečky důlek a dáme do něj např.  vaječný koňak nebo třeba pudink - Alpro karamelový (ten jsme zkusili my). Důlek si uzavřeme kouskem těsta a přilepíme buď Oreo sušenku nebo třeba klasicky - piškotem.

Z bílého těsta můžeme udělat kuličky, dovnitř dát sušenou brusinku a poskládat si sněhuláka. Knoflíky uděláme z perníku na strouhání, nos ze sušené brusinky, ruce z tyčinek.

Cukroví krásně vypadá a hlavně je opravdu výborné.

Hotové cukroví doporučujeme skladovat v ledničce. 

 

Zpět do obchodu